İmumaks Ağız Spreyi ve Möllers Balık Yağı Deneyimim

11:23 Kaansmom 0 Comments

Uzun süredir ara verdiğimin farkındayım.
Kaan’ın yine demir depolarında düşüş yaşamamız sebebi ile geçen kış cok hastalandık.
Demir ilacı aldık almasına ama onu da pek kullanamadık. Malum demir ilaçlarını ateşli ve hasta iken kullanmamak gerekiyor. Biz de sürekli hastalık geçirmemiz sebebi ile cok sık ara verdik.

Bu sene başında yine iki kez tonsilit oldu buna bağlı olarak. Çareyi imumaks diye bir boğaz spreyinde aradım. Fakat epey geç kalmıştık kullanmak için . Hastalığı farkeder farketmez sıkmak gerekiyormuş.

Kaan ‘ ın okula başlaması ile birlikte immun44 bağışıklık ve multivitan şurubu aldım. Peşinden hastalığı geçer geçmez boğaz spreyi ile devam ettim. Hergün okula göndermeden bu ikisini yaparak tonsiliti yenmeyi başardım sanırım. İki aydır tonsilit olmuyor kaan. Bademcikleri iltihaplanmıyor. Şimdiye iki kez daha olmalıydı.İmumax boğaz spreyi ile eczacımız sayesinde tanıştım. Normalde hastalığın boğaz kızarıklığının başladığını anladığınızda ilk üc saat yarım saatte bir dört fıs sıkıyorsunuz. Sonrasında ise günde üç kez iki fıs ile devam ediyorsunuz. Ben koruma amaçlı yaptığım için okula göndermeden önce iki fıs sıkıp yolluyorum. Amaç kalkan görevi görmesi. Boğaz bölgesinde incecik bir zar oluşturuyor sonrasında var olan ya da gelecek olan mikropları bir araya topluyor parçalayarak mide ve sindirim yolu ile atılmasını sağlıyor. Oldukça mantıklı geldi açıkçası. Yetişkin için olanları da var. Ve tamamen bitkisel.

Ummin44 surubumuz bitince de balık yağına geçtim. Açıkçası Kaan balık yiyen bir çocuk. Özellikle gider Metro gibi büyük yerlerden taze balık alırım. Özellikle somon balığı tercihimizdir . Ancak bu balık yağının tamamen doğal ve katkısız olması iitah açması ve kilo aldırması sebebi ile tercihim oldu. Mollers marka kullanıyorum. Piyasadaki diğer balık yağlarına oranla oldukça pahalı. İçimi de kolay geldi Kaan’a. Aslına bakarsanız daha çok reklamlarda görmesi sebebi ile balık yağını kendi istedi. Dönüşümlü olarak vitamin surubu ile kullanabileceğimi düşündüm.
Şuan için Kaan’ın sağlık durumu iyi gidiyor. Belki de geçen seneden bağısıklık kazandığı için bu kadar az hastalanıyordur bilmiyorum ama sanırım bu kış daha rahat geçecek bize :)

♥Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

0 yorum:

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)