El Ayak Ağız Üçlüsü :)

10:37 Kaansmom 0 Comments

Birden gece yarısı ateşiyle birlikte acil yolu göründü bize. Yeni olan birşey değil yaklaşık 3 ay oluyor da ben yeni yazmaya vakit buluyorum. Maksat sizleri de bilgilendirmek olsun :) 

Öncesinde vücudunu kontrol etmiştim , ellerde ayaklarda belirsiz noktacıklar vardı , gözle bile zor seçiliyordu. Devlet hastanesindeki doktor el ayak ağız hastalığı bu dedi. Bademcikleride taş gibi olmuş yavrumun. Sabaha kadar acilde tuttular. Sabah ise hemen polikinliğe yönlendirdi.  Polikinlikteki doktor demesin mi el ayak değil bu o ne bilirmiş bilseymiş acilde doktorluk mu yaparmış öyle doktor mu olurmuş diye saymaya sövmeye :) Hemen megalomanlığı egoistliği tuttu adamın.  Antibiyotik yazdı gönderdi. 


Aradan zaman geçti ateş durmuyor antibiyotik fayda etmiyor. Başka bir doktora götürdüm bu sefer. Evet dedi el ayak ve ağız hastalığı bu. Antibiyotik gereksiz. Tırnakları da düşebilirmiş . Ortalama 1 hafta sürermiş. 4 gün sonra zaten biraz olsun yemesi içmesi yerine geldi . Ağızındaki yaralar için sprey ve karadut surubu kullandım eczaneden aldığım . Antibiyotik kullanmadık zaten dönüşümlü ateş düşürücülerle idare ettik. 7 gün sonunda yaklaşık kendiliğinden düzelmişti.

Kimisinde ayak tırnaklarında el tırnaklarında dökülme oluyormuş bizde olmadı dedim ama o da yaklaşık bir ay sonra sadece 1 tırnağında oldu. 


Ne zormuş anne olmak , ne zormuş çaresiz kalmak !

Şimdi apayrı bir hastalıkla boğuşuyoruz.

Onu da bir dahaki sefere anlatırım artık. Şimdilik bu kadar. :)

♥Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

0 yorum:

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)