Sağlıklı Dişler Mutlu Gülüşler - İlk Diş Kontrolümüz

23:02 Kaansmom 0 Comments


Geçtiğimiz hafta ilk diş kontrolümüze gittik Antera Ağız ve Diş Sağlığı Kliniğine. Doktor Ayça Hanım yaptı konrolümüzü ve gerçekten çok memnun kaldık . İyi ki de orayı tercih etmişiz. Aslında ben daha önce Ayça hanımın fenomen kızını takip ediyordum instagram üzerinden farkında olmadan. Daha sonrasında diş kontrolü zamanının geldiğini düşünerek araştırma yaptım ve tesadüfen tercih ettiğim doktorun Ela'nın annesi olduğunu farkettim. Öyle değişik ama hoş bir tesadüf oldu bizimkisi. Diş kliniği oldukça temiz , titiz. Çalışanlar cana yakın. Çocukların korkmaması için pek çok aktivite var. Zaten Ayça hanımın o güzel bakışı ,  yaklaşımı, ses tonu ,ilgi , alakası karşısında hangi çocuk korkarki?

Kaan'a günler öncesinden diş hekimine gitceğimizden bahsetmiş hatta Ayça hanımın ve kliniğin fotoğraflarını göstermiştim. Ön bir hazırlık yaptık tepkisini ölçtük. Kaan oldukça hevesliydi. Resmen gün sayıyordu gitmek için. 
Muayene sonucunda sadece 1 azı dişinin kaldığını bütün dişlerinin çıktığını öğrendik. Ben hala 3 azı diş bekliyordum :)) Şaka gibi dedim ne ara çıktı bunlar. Evet ilk azı dişi kadar ateş ve kusma yaşamamıştık ama o dönem hastalandı galiba o yüzden farketmedik çıkarken dedim.Kalan bir dişin ise yakında çıkacağını bildirdi.
Daha sonrasında çürükten şüphelendiğim dişi söyledim ve bana çürük olmadığını kan ilacından kaynaklandığını söyledi. Ön dişlerinin üstündeki kan ilacından kaynaklandığını sandığım lekelenmenin ise çürük başlangıcı olduğunu...
İlk muayene ücretsiz sadece ekstraların ücreti alınıyor. Herhangi bir işleme gerek görmediğini söylemesi üzerine florür tedavisinden konuştuk. Önerdiğini herhangi bir sorun olmayacağını vs anlattı. İçimi rahatlattı açıkçası. Boş dönmeyelim yapalım madem dedik :) 

Bu arada Gc Thooth Mousse adlı ürünü tavsiye etti. Eğer süt alerjisi yoksa bu jeli sabah akşam diş fırcaladıktan sonra sürmemizi önerdi. Genç, yaşlı, hamile herkes kullanabilirmiş.

TOOTH MOUSSE NELERE YARDIMCI OLUR?
  • Eğer diş hassasiyeti çekiyorsanız.
  • Diş Beyazlatma işleminin hemen ardından
  • Diş temizliğinden ve cilalama işleminden sonra
  • Eğer ağız kuruluğu çekiyorsanız ki bu ilaçların yan etkilerinden dolayı olabilir.
  • Dış ortamda çalışmaktan veya spor yaparken oluşan yüksek su kaybından etkileniyorsanız.
  • Ortodontik tedavi için tel veya braket kullanıyorsanız veya tel ve braketleriniz yeni çıkmış ise
  • Hamileyseniz ve ağız ortamındaki asit seviyesi normalden daha yüksek ise
  • Bebeğinizin yeni dişleri çıkıyorsa ve çürüklere karşı koruma gerektiriyorsa
Bir daha ki kontrolümüz için 6 ay sonraya anlaşarak klinikten ayrıldık :) Giderken Ayça Hanım elimiz boş göndermeyip bir de oyuncak kamyon hediye etti Kaan'a :))
Bu arada laf aramızda geçen gece Kaan ateşlendi. Annem gribal enfeksiyondan korktu ama ben kesin diş dedim :) Nitekim de dediğim oldu veeee son azı dişi de patlattık şükürler olsun!  Bizim diş faslımız 6 yaşa kadar rafa kaldırıldı :))))
Bunlarda geriye kalan fotolar :)♥Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

0 yorum:

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)