Bebeğim için Yaz Alışverişi

09:47 Kaansmom 0 Comments

     Biz de her ebeveyn gibi yaz alışverişini yaptık bebeğimiz için. Biliyorum neredeyse yaz bitiyor ve sen daha yeni mi akıl ettin diyeceksiniz ama ne yapayım malum bende çalışan bir anneyim ancak vakit bulabiliyorum :) idare edin artık canım.

     Öncelikle yaz ayının olmazsa olmaz malzemelerinden güneş kremi ilk aldığımız üründü.Bebekler için 50 faktör korumalı güneş kremini öneriyorum ben. Bu arada bu güneş kremleri sanmayınki bronzlaştırmıyor. Efendim pek te güzel bronzlaştırıyor bizim çocuk arap şeyhi oldu bildiğiniz bir yelpazesi eksik . Sadece maksat kızarmasın su toplamasın yanmasın canı maksatlı . Geçen sene Kaan daha 3 aylık filandı aldığımızda ve Sebamedin ürününü almıştık çok ta memnundum açıkçası ama krem şeklinde aldığımızdan sürmesi oldukça meşakatliydi diyebilirim. O yüzden daha o zamandan önümüzdeki aylarda sprey şeklinde almaya karar vermiştik. Nivea'nın ürününü tercih ettik bu yaz ve epey memnun kadık. Bu markanın Sebamed gibi hassas ciltler için olanı da var fakat ben tercih etmedim. Zaten çocuk gelmiş 15. ayına ayrıca hassas bir cildide yok pamuk çuvalımın. Bu spreyli ürünü kullanmak daha kolayımıza geldi diyebilirim. Watsonstan bir ona bir de kendimize aldık ve ikisi toplam 50 liraya gelmişti. Oysaki Migrosta bile kampanyalı olduğu zamanlar adeti maksimum 37 liraya vs. iniyordu. Bir ara dedim acaba skt(son kullanım tarihi) simi geçti diye fakat tarihide göremedimki üzerinde kontrol edeyim.


     Diğer favori ürünümüz ise üstü kapalı bot şeklinde simitler oldu. Zira babasının sonradan heves edipte aldığı üstü açık sarısı olan vs botlara Kaan'ı çığlık ata ata zor bindiriyorduk. Sonradan yine benim dediğime geldi sakalım yok ki dinlesin dedirtmeyi başardı.

     Ayrıca üstündeki ilavede ekstra güneşten koruyor ve bu oldukça iyi düşünülmüş.Süs olsun diye koymuşlar diye düşünmeyin.

     Diğer bir ürün ise I play Mayo ve alıştırma kilotları. Ben Mayosunu ve şapkasını aldım ve gerçekten süper bir ürün. Yurt dışında da dahil bütün ünlüler bunu tercih ediyor. Renk renk desen desen ve bedenleri mevcut. Şapka ve mayoyu aynı desenden bulabilirsiniz takım olarak kombinleyebilirsiniz.

 Hem çok şık hem güvenilir. 20-30 lira neyse artık içinden çıkan Huggies Swimmers Pampers lardan alacağınıza içinden 10 adet birşey çıkıyor buna 50 lira verin maksimum ve bir sezon giydirin . Ayrıca elde yıkanabiliyor makinaya atabilirsiniz. Hiç birşekilde sıvı ve kakayı sızdırmayıp olduğu gibi içine hapsediyor. Yalnız bir beden büyük alayım seneye de giysin diye düşünmeyin o zaman koruyucu özelliğini kaybeder diye düşünüyorum. Hatta öyle ki komşumuz bile çok beğendi ona da sipariş ettik. Botu mayoyu ve şapkayı hepsiburada'dan sipariş verdik. Yaklaşık 1 hafta içinde elimize ulaştı. Komşumuzun mayosu ise üç günde geldi. Ayrıca şapkanın ense kısmı uzun olduğundan boyun ve omuzlarıda koruyor güneşten. 50 faktör korumalı olduğu için şapkadan başına güneş geçme riskide yok. Mayo içinde 50 faktör koruma özelliği var. İkisine toplamda ortalama 70 lira filan verdik. Şuan sezon bitimine doğru kampanya yapmış olmalılarki daha ucuza alabiliyorsunuz. 

♥Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

0 yorum:

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)