Gaz Bombardımanı :))

01:48 Kaansmom 0 Comments

Başlarda bebeğim mışıl mışıl uyuyordu ne de güzel uykumu alıyorum diye düşünürdüm. Bir gün doktor kontrolünde hep uyuyor geceleri hiç uyanmıyor dediğimde gülerek "Ben seni 1 ay sonra görürüm " dedi. Bu kadar olacağını tahmin etmezdim. Kaanın birden bire başlayan koliği çıktı dediği gibi bir ay sonra. Akşam saat 9 gece yarısı 2 ye kadar çekerdik. Sıcak havlu mendil vs ısıtır koyardım.Elma yağı ile karnını yağla diyende oldu ama inanın hiç denemedim . Nedense hep korktum ters etki eder diye.Ben onun yerine bebek yağıyla karnına masaj yaptıktan sonra havlu koymayı tercih ettim. Gecenin saat 1 inde bile koyduğumu bilirim. Birde klasik pat pat vurup sırt sıvazlamalar vardı.Bilinenin aksine pıt pıt vurmak yerine midesini omuza yada göğüse gelecek şekilde koyup sırtının solundan aşağıdan baslayarak yukarı doğru sıvazladığınızda kolay cıkartıyor. Hatta ileriki günlerde sıvazlamana bile gerek kalmıyor. Göğüs bölgemdeki basınçla hemen çıkartırdı mide gazını. Birde oturur pozisyonda yüz üstü dizime yatırırdım . O da çok faydalıydı ama bizim gazımız bağırsak gazıydı hep.

Doktorumuz Sab Simplex 'i önerdi ama inanın hiç bir faydası olmadı. Nurse Harveys 'i önerdi onu da bulunduğumuz semtte bulamadık ve getirtmek için zamanım yoktu artık bu işe bir el koymalıydım en son çareyi zinco da bulduk. Zinco tam bir mucize diyebilirim. İçerisinde tamamen bitkisel yağlar var ve hiç birşekilde kimyasal değil.

İçerik: Rezene yağı 1 mg, Badem yağı 11 mg, Anason yağı 6 mg, Kimyon yağı 0,62 mg, Dereotu yağı 0,28 mg, Ayçiçek yağı 20,54 mg, Melissa yağı 0,06 mg, Elementel çinko 0,0033 mg / 1 damla

Kullanım Şekli: 
Günde 3 defa 4 damla (1 damla:0,04 ml) kullanılır.

Ayrıca fiyat olarakta en uygunu diyebilirim yaklaşık 10-15 tl civarında. Nurse Harveys ise bildiğim kadarıyla fiyatı biraz tuzlu. 

Açıkçası ben çok memnun kaldım ve her sorana da bunu öneriyorum . Geçen bir komşumuzun bebeği oldu ve çok gazlı olduğunu uyumadığını vs söyledi. Doktor bir damla önermiş bizimki kağıdı kaybetmiş ve şimdi ne versem diye kara kara düşünüyordu ki ben zinco yu önermemle hah işte oydu galiba dedi. Gitmiş almış kullanım şeklinide söyledim. Kadın mutluluktan dört köşe oldu. Bebeğinde kendisininde uykusu düzene girmiş. Tavsiye benden kullanması sizden :)

♥Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

0 yorum:

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)