Diş Buğdayı Hazırlıklarımız ve Parti Hediyeliklerimiz

05:51 Kaansmom 0 Comments

Geçen hafta salı günü 08.03.2016 da Kaan'ımın üst dişlerininde çıkmasıyla beraber  Diş Buğdayı partisini yaptık. Bir o kadar eğlenceli ve bir o kadar da yorucuydu. Kaanın hasta olması mutluluğumuzu örtüledi .Hediyeliklerim el emeği olsun istediğimden aklımda iki seçenek vardı. Ya Diş sabunu yapacaktım ya da diş kurabiyesi.Diş sabunu konusunda riske girmek istemediğimden bunları sipariş vermek istedim.


Sağ alt köşedeki bayan Kaan efendinin Anneannesi oluyor :)Sabunları ise internetten sipariş verdim. Gitti gidiyorda     İDE BEBEK SABUNLARI 

Sabunlar için gerçekten teşekkür ederim .Zamanında teslimat ve oldukça kalitelilerdi. Ayrıca bıkmadan her soruma anında cevap verdiler.
 Kurabiyeleri de elime yüzüme bulaştırırsam elimde seçenek olsun dedim. Hayatımda ilk defa şeker hamurlu butik kurabiyeler yaptım.  Partimiz mevlüt gibi geçti. Pastalı börekli değilde , kazanlar kuruldu buğdayı fasulyesi nohutu haşlandı. Çerezlikler dövüldü. Annem bir gün öncesinden bizde kaldı. 2 tepsi baklava açtı, Kayınvalidem buğdayla uğrastı. Ben ise Kaanla ilgilendim. 

Misafirlerimizi karşıladık buğdayımızı yedik , mevlüdümüzü okuttuk dualarımızı yaptık Kaan'a eşya seçtirdik. Videosunu en yakın zamanda atacağım. Altın bilezik,tesbih,kalem,ayna,çatal vs ne bulursak koyduk önüne :) Tabii ben biliyordum neyi sececeğini önceden. Çünkü Kaan hiç görmediği bir şeye saldırmaya bayılır. Tahmin ettiğim gibi ilk seçtiği eşya benim bileziğim oldu :) Sonrasında elinden hiç düşürmediği tesbih ve hemen ardından ayna :)) 

Oldukça eğlenceli geçti. Gelelim günden karelere :)

Kaana ne kıyafet giydirsem diye çok düşündüm anneannesinin aldığı kıyafetler büyük olunca soluğu son gün mağazada aldım :) Benim üstümdeki elbise ise Adil ışıktan :)

Kaanın Kurabiyelerine takmak için hazırladığım etiketler :) İnternette pek çok örneklerini bulabilirsiniz.

Kaanımın kurabiyeleri bunlarda :) El emeği göz nuru. Baya uğrastım ama değdi sonunda. Herkes çok beğendi . Yakında tarifini de paylaşırım. Fazla yaptığım için baklavanın yanında çeşit olsun diye sade olarakta koydum . Geri kalanını ise poşetleyip misafirlere dağıttım. Elimdeki gıda kalemim bozuk çıktığı için gözlerini çikolata eriterek yaptım. Hem daha doğal ve organik oldu :) Kurabiye kalıbını Çalıştığım yerin satış müdürü de bu işle ilgilendiğinden o verdi diğer malzemeleri ise 
www.hammaddeler.com dan temin ettim. Gerçekten güvenilir ve kaliteli bir yer. Ayrıca fiyatlarıda çok uygun .

♥Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

0 yorum:

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)