Ah bu dişler!!!

03:09 Kaansmom 0 Comments

Bloğu açtım açmasına fakat hala doğru düzgün düzenli bir şekilde yazamıyorum. Çünkü Kaan buna fırsat vermiyor. E o uyuduktan sonra yazayım desem yine imkan yok. Biberon temizliği,yoğurt mayalaması,pirinç suyu kaynatma,kahvaltısını hazırlama derken zaman akıp gidiyor ve ben kendime bile bakamıyorum.
Fırsat bulmuşken iki satır birşeyler yazayım dedim.

Bizimki oldu mu 6,5 aylık ve hala dişleri kaşınıyor. Gittikçe artan diş ağrılarını hiç birşey durduramadı bugüne kadar. Arada calpol şurup veriyorum bir de son doktor kontrolümüzde doktorumuzun verdiği tetagille idare ediyoruz. Bu tetagil dediğim şey küçük granürler içeren 16 paketten oluşuyor ve fiyatı 14 lira civarında.Rahatlatıyor mu diye sorarsanız ben pek faydasını görmedim gibi. Sadece Almanya'da satılan bir ürün var yine böyle granül şeklinde küçük top top adı Osanit diye geçiyor.Yengemden hatırlıyorum bende bebeklerine kullanıyordu ve çok rahatlatıyordu ağızda eriyen şeker taneleri. Ayrıca Tetagilden de daha etkiliydi.Bildiğim kadarıyla papatya özlerinden oluşuyor. Eğer ki bu tarafa gelen olursa getirtmeyi düşünüyorum bende. Tetagile gelince bu da bitki özlerinden oluşuyor .

Bu zamana kadar pek çok diş kaşıyıcı da kullandık ve onlarda işimize yaramadı. Kaan bir iki kez ısırıp sıkılıyor ağlayarak fırlatıyordu. Buz dolabında bekletilenler olsun tırtıklılar olsun.


Hatta ilgisini çeksin diye Fisher price'in bu anahtarlıklı olanını bile aldık. Müzikler çalıyor vs ama bunu başlarda kaldırması oldukça zordu ağırlığından sebep. Şimdi ise fırlatıyor bile. Sadece yemek saatlerinde dikkatini dağıtabilmek için kullanıyorum.
Dikkatini dağıtabilmek için kullanıyorum dedim çünkü bu diş ağrıları onda iştahsızlığı da beraberinde getirdi. 
Sonradan Sophie ile tanıştım.

Zürafa Sophie-Sophie La Girafe Diş Kaşıyıcı

Çok sevimli görünen bi zürafanın pek çok özelliği beni cezbetti fakat gel gelelim fiyatından ötürü ailede tepkiye sebep oldum.Koymuştum kafama bunu alacaktım ya eşimi sonunda ikna ettim hatta öyle ki tek fiyatı 79 Tl iken 2 li set olarak bu paraya gelmişti DR 'da.
Nedir bu Sophie diye soranlara ise kısa bir açıklama yapayım.

  • Tavsiye edilen yaş grubu 0-12 ay ve üzeri

  • %100 doğal kauçuk ve gıda boyasından yapılmış diş kaşıyıcı.

  • Fransa'da üretilmiştir.

  • Zürafa Sophie Ftalat ve Vinil içermez. (PVC'siz)

  • Sophie gövdesine basıldığında harika bir ses çıkarır  - bebek için eşsiz bir eğlence

  • Çok Hafif, Bebeğiniz minik elleriyle kolaylıkla kavrayabilir.

  • Çıkıntılı baş kısmı, özellikle diş çıkaran bebeğin hassaslaşan diş etlerinin rahatlatılmasına yardımcı olur.

  • Bebeğinizin çiğnemesi için son derece güvenli

  • Toksik olmayan, gıda boyaları ile boyanır.

  • Yumuşak dokunuşu fizyolojik ve duygusal tepkiyi canlandırır.


Başka kullanıcıların yorumlarına göre dışındaki tırtıklı yüzeyi sayesinde ise ayrı bir rahatlama veriyormuş bebeklere. Kargom tedarik sürecinde . Kutu elimize geçer geçmez gelişmeleri paylaşacağım sizinle.Umarım verdiğimiz paraya değerde eşimin diline dolanmam.♥Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

0 yorum:

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)